چهارشنبه, 22 آبان 1398
  • ساعت : ۲۰:۴۸:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ 
پیام تسلیت شهردار كوهسار به مناسبت شهادت ششمین اخترتابناك آسمان امامت
مهندس مجید عظیمی شهردار کوهسار طی پیامی فرا رسیدن 25 شوال مصادف با شهادت ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام جعفر صادق (ع) را به عموم مسلمین و مردم شهر کوهسار تسلیت عرض نمود ...

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری کوهسار:

مهندس مجید عظیمی شهردار کوهسار طی پیامی فرا رسیدن 25 شوال مصادف با شهادت ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام جعفر صادق (ع) را به عموم مسلمین و مردم شهر کوهسار تسلیت عرض نمود .

در این پیام آمده است : امام جعفر صادق (ع) رئیس مکتب جعفری در مدت امامت خود با 5 تن از خلفای بنی امیه مبارزه کرد و در این مدت توانست به بهترین وجه دین مبین اسلام را توسعه دهد .

در دوره امامت ایشان مسلمانان بیش از پیش به علم روی آوردند  و امام صادق (ع) توانست در این مدت با استفاده از فرصت بدست آمده علوم و معارف اهل بیت را در همه جا منتشر کند این حرکت بزرگ امام صادق (ع) به حدی در تقویت دین مبین اسلام مهم بود که دانشمندان علم حدیث شمار کسانی را که مورد اعتماد بوده اند و از آن حضرت حدیث نقل کرده اند را تا چهار هزار نفر نوشته اند که این نشان دهنده وسعت توسعه و ترویج دانش های گوناگون و افزایش آگاهی مردم در راستای علم آموزی دانش هایی چون پزشکی ، فقه ، ستاره شناسی ، علم بیان و غیره بوده است . او با آراستگی و ظاهری زیبا و در شأن امامان ، بسیاری از اخلاق دینی را که شاید در آن نقصی پیدا کرده بود را دوباره تقویت بخشید و در راستای ایجاد پایه های بسیار محکم برای اسلام اقدامی کم نظیر انجام داد .

در بخش دیگر این پیام آمده است : یکی از مهمترین اخلاق و فضایل امام صادق (ع) برنامه محور بودن ایشان بود چنانکه ایشان در حدیثی می فرمایند :" بی حیا ، بی ایمان است و بی برنامه ، بی چیز ". لذا این پیام بزرگ امام (ع) بر ما وظیفه ای مهم و درسی بزرگ را آموزش می دهد که باید در کارهایمان برنامه داشته باشیم تا بتوانیم در کارمان مؤثر باشیم و امیدواریم بتوانیم با شناخت بیشتر این امام بزرگوار در راستای تقویت بیشتر زندگی و امورات روزمره و مسئولیت مان ثابت قدم تر حرکت کنیم ، برخود وظیفه می دانم بر تمام مردم بزرگ و شهیدپرور و ولایت مدار ایران و شهر کوهسار فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را تسلیت عرض نمایم .

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.0.0
    V5.4.0.0